X Podhalańska Gala Piękna, Mody i Urody - Miss Polonia Podhala 2012

2012-02-22 //Wstecz
X Podhalańska Gala Piękna, Mody i Urody - Miss Polonia Podhala 2012Przed nami kolejna edycja konkursu Miss Polonia Podhala 2012. Ostatecznie 16 finalistek będzie ubiegać się o koronę najpiękniejszej panny w tym regionie, prawo do udziału w kolejnym etapie tego renomowanego konkursu oraz nagrody rzeczowe. Finał konkursu połączony będzie z jubileuszową X Podhalańską Galą Piękna, Mody i Urody, która odbędzie się w sobotę 25 lutego 2012 r. o godz. 20.00 w sali balowej restauracji Steskal w Nowym Targu.
W tym roku na ponad 20-metrowym wybiegu profesjonalne modelki zaprezentują kolekcje mody takich projektantów, jak Elżbieta Krzemińska - Owczarz, Justyna Hajnos i Mariola Wróbel. Zobaczyć będzie można również nowe projekty Janiny Walas. Będą m.in. inspiracje góralszczyzną, niepowtarzalne sukienki i jedwabne cudeńka.
Gala Mody połączona jest z wyborami Miss Polonia Podhala 2012. O tytuł  rywalizować będzie 16 dziewcząt w wieku 18-25 lat z tak różnych miejscowości naszego regionu, jak m.in. Nowy Targ, Zakopane, Zubrzyca Górna, Szaflary, Kościelisko, Niedzica, Skawa, Biały Dunajec, Lipnica Małą, Morawczyna i Kojszówka w powiecie suskim.
Podczas uroczystej gali finalistki konkursu zaprezentują się jury i zgromadzonej publiczności w trzech obrazach –  inspiracjach folkowych La Sheep,  strojach kąpielowych Mewa Styl oraz w kolekcji koktajlowej projektantki Anety Kosowskiej, którą ozdobi niepowtarzalna biżuteria firmy Lewanowicz. Kandydatki oceni jury oraz zgromadzona w sali publiczność. Poznamy także wyniki plebiscytu na Miss Polonia Podhala Internetu 2012, który cały czas trwa na stronie naszej stronie. Zwyciężczyni głosowania oprócz awansu do wojewódzkiego etapu konkursu – Miss Polonia Małopolski 2012 otrzyma  nagrodę specjalną od firmy Dagnez  w postaci pięknej sukienki. Zatem zachęcamy do głosowania!
 
W programie imprezy znajdą się również pokazy mody, show taneczne, a gościem specjalnym gali będzie m.in. II vice Miss Polonia 2011 – Marcela Chmielowska. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Nowy Targ – Marek Fryźlewicz.
 
Finalistki Miss Polonia Podhala 2012:

1. Karolina Stachoń z Zakopanego
2. Beata Świetlak z Zubrzycy Górnej
3. Elżbieta Rosół z Szaflar
4. Ewelina Kułakowska z Zakopanego
5. Gabriela Bobak z Kościeliska
6. Natalia Tynus z Niedzicy
7. Małgorzata Stoch z Nowego Targu
8. Małgorzata Stachoń z Zakopanego
9. Sylwia Stanik z Kojszówki
10. Iwona Rapacz ze Skawy
11. Kinga Gruszczyńska z Zakopanego
12. Agnieszka Kubina z Białego Dunajca
13. Paulina Domin z Lipnicy Małej
14. Monika Guzik z Zakopanego
15. Maria Komperda z Morawczyny
16. Joanna Nowina - Noiszewska z Zakopanego
 
Zdjęcie Marceli Chmielowskiej na plakacie: Dariusz Senkowski